Kirpik Kirpik

Dolgun kirpiklerin sırrı çok basit

Dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olmak pek çok kadının istekleri arasında yer alan bir durumdur. Dolgun kirpiklere ulaşmak için ekstrem çaba sarf etmenize gerek olmadan, kısa ve etkili uygulamalar sayesinde mevcut olan kirpiğinizin çok daha dolgun bir forma dönüştürmeniz mümkün. Dolgun kirpiklere ulaşmak kirpiklerinizin daha gür olmasını istiyorsanız haberimizde yer alan tüm tüyoları uygulayabilirsiniz. İşte dolgun ve hacimli kirpiklerin mucizevi sırları…

Kirpikler nasıl dolgunlaşır?

Kirpiklerin uzunluğu, dolgunluğu ya da seyrekliği tamamıyla kişinin genetik faktörlerinden meydana gelen bir durumdur. Zaman içerisinde gerekli uygulamalar yapılmazsa elbette kirpiklerde güçsüzleşme ve kirpiklerde dökülme problemi görülebilir. Bu durumun önüne geçilmez ve tedbir alınmazsa kirpiklerin büyük bölümünde seyrelme probleminin yaşanmasına ve kirpiklerin hatırı sayılır derecede döküldüğünü gözlemlemek mümkündür. Hemen hemen her kadının kirpiklerinin dolgun ve hacimli görünmesini isterken günümüzde bu işlemi birkaç estetik uygulamasıyla çok da doğal olmayan yöntemlerle uygulanması mümkündür. Kirpiklerinizi tamamıyla doğal yollardan kür ve dolgun bir form kazanması için belli başlı tüyolar ve uygulamalar bulunmaktadır. Doğru uygulama ve ve doğru püf noktalar ile kirpiklerinizin hacmini arttırabilirken, dolgun kirpiklere bu yöntemlerle ulaşabilirsiniz…

Kirpik
Kirpik / Görsel Kaynak: © izlehaber.com
  • Kirpikler oldukça hassastırlar ve hassas olmaları dolayısıyla dökülmeye ve azalmaya meyilli olan kirpiklere hassas davranılması gerekir. Bilhassa her gün sürdüğünüz maskaralar kirpiklerin formlarını kaybetmelerine neden olurken, maskaraları doğru kullanmak ve maskara gibi bakteri durumunun gelişebileceği tüm ürünleri kişisel olarak kullanmak önemlidir. Her gün kirpiklerin güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla kullandığınız maskaranın kirpikleri besleme özelliği bulunan içerikteki ürünleri kullanmanız önemlidir. Maskarayı sürdükten sonra mutlaka göz temizliğinizi yapmanız gerekmektedir. Çift bazlı makyaj temizleme suları yardımıyla kirpiklerinizde bulunan maskaranın tamamının kirpiklerinizden temizlendiğinden emin olmanız gerekir.
  • Kirpik temizlemesi yapılırken yapılan en büyük hataların başında kirpiklerin elle kazıma yöntemiyle temizlenmesidir. Bu uygulama kirpik köklerinin hassaslaşmasına neden olacağı için kısa süre içerisinde kirpiklerinizin dökülmeye meyilli olmasına neden olmaktadır. Hassas formları dolayısıyla, kirpiklerin temizliğini sağlarken mutlaka hassas davranılması gerekir.
  • Kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olacak bakım yağlarını kirpiklerinize uygulamayı kesinlikle atlamayın. Bunun için piyasa da bulunan kirpik besleme yağlarını kullanabileceğiniz gibi, içeriği temiz olan Hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı gibi doğal yağları da kullanabilirsiniz. Doğal yağların kirpiklerde uygulama metodu biraz daha zor olsa dahi, etkilerinin oldukça iyi sonuç vereceğini unutmamak gerekir. Kirpik sağlığınızı korurken ve kirpiklerin dolgun görünmesini istiyorsanız düzenli olarak bakım aşamasını uygulamanız gerektiğini unutmamanız gerekir. 20 gün boyunca düzenli olarak kirpiklerinize sürdüğünüz bakım yağlarının ardından mutlaka bir değişim gözlemeniz gerekir. 20 günlük bakım sürecinin ardından 1 hafta boyunca kirpiklerinizi dinlendirebilir ardından tekrardan bakım yağlarınızı tekrardan kullanmaya başlayabilirsiniz.
Kirpikler
Kirpikler / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Bakım yağlarınızı değiştirmeyi ihmal etmeyin

Kirpiklerin dolgun ve hacimli görünmesini sağlarken uyguladığınız bakım yağlarınızı ara sıra değiştirmeniz de etkili bir uygulama metodudur. Tatlı badem yağını kirpik diplerine düzenli olarak uygulamak, kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Badem yağı gibi kirpiklere iyi gelen diğer bir yağ da saçlara da etkisi büyük olan argan yağıdır. Bu iki yağı dönüşümlü olacak şekilde düzenli olarak kirpiklerinize sürmeniz, kirpiklerin kısa süre içerisinde dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı olacaktır.