Saç dökülmesi Saç dökülmesi

Eşiniz saç dökülmesi problemi yaşıyorsa bu yağı mutlaka deneyin

Kadın-erkek her tür insanın en büyük dertlerinden bir tanesi de saç dökülmesidir. Pek çok farklı nedeni bulunan saç dökülmesinin en yaygın faktörü ise stres ve genetiktir. Eğer eşiniz saç dökülmesi problemi yaşıyorsa endişeye mahal yok. Saç dökülmesinin çeşitli tedavileri vardır ancak bunu evde ve masrafa gerek kalmadan yapmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte saç dökülmesine engel olan o yağlar.

Saç dökülmesinin en yaygın nedenleri

 • Stres
 • Mevsim değişiklikleri
 • Hormonal değişimler
 • Genetik faktörler
 • Saç derisinde olan aşırı yağlanma, mantar, egzama veya sedef gibi problemler
 • Tiroid bezinin az ya da fazla çalışıyor olması
 • Demir, çinko, biyotin gibi vitaminlerin eksik olması
 • Sağlıksız ve yetersiz beslenme
 • Saçları sürekli olarak ısıya tabi tutma veya boyama
 • Saçları çok sık yıkama
 • Saçları aşırı sıcak suda yıkama
 • Saçları sert tarama
 • Yanlış ve zarar verecek saç bakım ürünleri kullanma

Argan yağı

Argan yağı, saç dökülmesine çözüm bulmak isteyen kişilerin başvurduğu en yaygın çözümlerden bir tanesidir. Yalnızca Fas’ta yetişen ve tüm dünyaya Fas’tan gönderilen argan yağı, bu konuda üstüne tanınmayacak bir yağdır. Günümüzde pek çok üründe bulunan veya yalnızca saf halde satılan argan yağı, saç dökülmesindeki bir numaralı onarıcı yağdır. Saçların iç dokusuna kadar ulaşan ve bu sayede yıpranmış saçları derinlemesine onaran bu yağ, saçların sağlığına kavuşması için elinden geleni yapar. Hem saç dökülmesine bire birdir hem de saçların kırılmadan beslenerek uzaması için. Saç dökülmesi problemi olanların mutlaka argan yağı kullanması önerilir.

Badem yağı

Özellikle kaş ve kirpik seyrelmesi yaşayanların kaş ve kirpiklerini gürleştirmek için sık sık başvurdukları badem yağını bilmeyen yok. Kaş ve kirpik için son derece faydalı olan bu yağ, aynı zamanda saç dökülmesine karşı da son derece etkili. Küçük şişelerde yüksek fiyata satın alabileceğiniz bu yağ, saç dökülmesini durduracak ve saçlarınızın sağlıklı uzaması için oldukça etkili olacaktır. Badem yağı, saç köklerini güçlendirir ve saçtan kopup gitmelerini önler. Ayrıca badem yağı saçları gürleştirir ve çok daha sağlıklı ve parlak görünmelerini sağlar. Eşiniz veya siz saç dökülmesi problemi yaşıyor iseniz badem yağını sakın es geçmeyin.

Hint yağı

Hint yağı, saç bakımı yapmak ve saç dökülmelerini engellemek isteyenlerin mutlaka başvurması gereken bir yağdır. Bunun nedeni ise Hint yağının saç diplerini beslemesi ve saç dökülmelerini engellemesidir. Hint yağı, saçlara düzenli olarak uygulandığı taktirde saçları derinlemesine onarır ve kan dolaşımını hızlandırır. Alerjik bir reaksiyona neden olmaması için tüm yağları kullanmadan önce alerji testi yaptırmak önemlidir. Eğer saç dökülmesi sorununuz varsa Hint yağını şiddetle tavsiye ederiz.

Saç dökülmesi
Saç dökülmesi / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Lavanta yağı

Saç dökülmesinin düşmanlarından bir tanesi de lavanta yağı. Lavanta yağı hem saç derinizi rahatlatarak kaşıntı ve kepeği önler hem de saçlarınızı güçlendirerek kopmalarını engeller. Mis gibi kokusuyla saç parfümü kullanmanıza da gerek kalmaz. Lavanta yağı sakinleştirici bir etkiye de sahip olduğu için özellikle stres nedeniyle yaşanan saç dökülmelerinde en etkili çözüm olarak sınıflandırılabilir.

Biberiye yağı

Saç dökülmesi sorununu bir türlü halledemeyenler ve saçlarının yavaş uzamasından şikayetçi olanlar için bir mucizevi çözüm de biberiye yağıdır. Biberiye yağı, içerisindeki etken maddeler sayesinde saçları derinlemesine besler ve saç dökülmelerini en aza indirir. Saçların kuruluktan dolayı dökülmesini engelleyip saçları nemlendiren ve bunu yaparken asla yağlı bir his bırakmayan biberiye yağı da saç bakımı konusundaki vazgeçilmezlerden. Eşinize mutlaka biberiye yağını da denetin.