Göz altı kırışıklıklarına ne iyi gelir? İşte göz altındaki kırışıklıkları yok etmeye yardımcı o yöntemler

Göz altında meydana gelen kırışıklıklar kadın erkek fark etmeksizin herkesin en muzdarip olduğu konulardan bir tanesidir. Göz altında meydana gelen bu kırışıklar kişinin büyük ölçüde özgüven problemi yaşamasına neden olurken, göz altında meydana gelen kırışıklıklara erken müdahale etmek de bir o kadar önemlidir. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkları önlemek amacıyla piyasada bulunan ürünleri kullanmaktan ziyade evde doğal yöntemlerle çok daha temiz ve sağlıklı içerikler hazırlayabilirsiniz. İşte göz altı kırışıklıklarını anında yok eden o mucizevi yöntemler…

Bu kürler göz altı ve göz çevresindeki kırışıkları yok ediyor

Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar kişinin, yaş almasıyla birlikte artan ve ilerleyen bir durum olurken aynı zamanda genetik faktörler dolayısıyla da erken yaşlarda görülme ihtimali olan bir durumdur. Göz çevresinde bulunan kırışıklıklara bu noktada erken müdahale etmek son derece önemli olan bir durum olurken, kırışıklıkların göz çevresinde yer edinmesinin önüne geçmektedir. Kişinin olduğundan büyük görünmesine neden olan göz altı ve göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek için bu yöntemleri düzenli olarak uygulamanız son derece önemlidir. İşte mucizeleriyle hayran bırakacak o yöntemler;

Salatalık maskesi
Salatalık maskesi / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

1- Salatalığın mucizesine inanın

Malzemeler;

  • 1 adet orta boy salatalık
  • Disk makyaj pamuğu

Yapılışı;

Göz çevresindeki kırışıkları yok etmek ya da kırışıklıkların oluşmasını engellemek için en etkili gıdalardan bir tanesi şüphesiz salatalıktır. Salatalık içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cildin çok daha sağlıklı ve canlı bir yapıda olmasına yardımcı olurken cildin genç bir görünümde olmasına katkı sağlamaktadır. Salatalığın içerisinde yer alan E ve C vitaminleri gözeneklere direkt olarak nüfus ederken cildin sıkılaşmasına ve uygun bir formda olmasına yardımcı olmaktadır. Göz çevresinde bulunan kırışıklıklarınızı yok etmek için 1 adet salatalığı güzelce rendeleyin. Rendeleme işlemini tamamladıktan sonra salatalığın suyunu güzelce sıkın. Suyunu temiz bir kabın içerisinde muhafaza ettiğiniz salatalığın suyunu buzdolabında takribi olarak 20 dakika kadar bekletmeye alın. 2o dakikanın sonunda salatalığın suyu soğuduktan sonra disk şeklindeki makyaj pamuğuna bandırarak göz çevrenize nazikçe masaj uygulamasında bulunun. 2 günde bir bu işlemi uyguladığınız göz çevresi ve göz altındaki kırışıklıklardan kurtulacağınızı göreceksiniz.

Video: Çağla | Gözaltı Maskem | Güzellik – Bakım

2- Papatya çayı maskesi kırışıklıkları yok ediyor

Malzemeler;

  • 2 adet poşet papatya çayı
  • 1 fincan sıcak su

Yapılışı;

Papatya çayının içerisinde yer alan antioksidan bileşenler cildin çok daha sağlıklı ve güzel bir yapıda olmasına yardımcı olurken cildin berrak bir görünümde olmasına da katkı sağlamaktadır. Göz çevrenizde ya da göz altınızda meydana gelen kırışıkları yok etmek amacıyla papatya maskesini yapmak için ilk olarak 1 fincan sıcak suyun içerisine 2 adet papatya çayını ilave edin ve papatya çayının sıcak suyun içerisinde demlenmesini sağlayın. Demleme işlemini tamamladıktan sonra, papatya çayının poşetlerini soğumaya bırakın. Soğuyan papatya çayı poşetlerini gözünüzün üzerine koyun ve belli bir süre gözünüzde kalmasını sağlayın. 15 dakikalık bir bekleme süresinin ardından papatya poşetlerini gözünüzün üzerinden alın ve gözlerinizi ılık su yardımıyla durulayın. Bu yöntem gözünüzün içerisinde bulunan mikropların temizlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda göz altında bulunan kırışıklıkların kısa süre içerisinde yok olmasına katkı sağlayacaktır.

3- Yaş maya maskesiyle kırışıklıklara elveda

Malzemeler;

  • Yarım paket kaşığı yaş maya
  • 2 yemek kaşığı ılık su

Yapılışı;

Göz çevresinde bulunan kırışıklıkları yok etmek amacıyla yaş maya maskesi kullananlar, düzenli kullanımda çok daha farklı ve etkin sonuçları görmesi mümkün. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları yok etmek için yaş maya maskesini ilk olarak uygun bir kabın içerisine alın ve yaş mayanın üzerine ılık suyu yavaş yavaş ilave edin. İlavenin ardından uygun ve yoğun bir kıvam elde etmeniz önemlidir. Akabinde maskenizi gözünüze çok yakın olmayacak şekilde uygun bir formda sürün ve yaklaşık olarak 15 dakika kadar maskenin kurumasını sağlayın. 15 dakikanın sonunda kuruyan maskenizi ılık su yardımıyla gözünüzden temizleyin.