Gül ve güzellik Gül ve güzellik

Gül suyu ile akne ve sivilcelere son!

Hemen hemen her kadın cildinin sağlıklı ve pürüzsüz bir görünümde olmasını istemektedir. Cildin sağlıklı ve güzel görünümde olması için, cilde düzenli olarak bakım işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bazı uygulanan ürünler cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olurken bazı ürünlerin de cilde hiç iyi gelmediğini gözlemleriz. Bu gibi durumlarda piyasa da bulunan cilt ürünlerini seçmek ve o ürünün cilde iyi gelme süresini beklemek de meşakkatlidir. Kimyasal ürünleri kullanmak yerine cilde derinlemesine parlaklık ve temizlik sağlayacak doğal bileşenleri kullanmak çok daha etkili ve sağlıklı sonuçların doğmasına yardımcı olacaktır. Bu bileşenlerin en faydalıları arasında yer alan gül suyu, kişinin cildinde yer alan sivilce ve akne probleminin tedavi edilmesine yardımcı olurken gül suyunun tüm mucizelerini sizler için derledik…

Tüm cilt sorunlarının çözümü bu suda saklı!

Cildin sağlıklı ve pürüzsüz bir görünümde olması için çoğu kişi mesaisinin çoğunu cildine harcıyor. Düzenli ve doğru ürünlerin uygulanması cildin uzun vadede sağlıklı olmasına yardımcı olurken, cilt yüzeyinde oluşan sivilce ve akne probleminin tedavi edilmesinde gül suyunun büyük önemi ve katkıları bulunmaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan sivilce probleminin derinlemesine temiz olmasına yardımcı olan gül suyu aynı zamanda cilde birçok faydası da bulunmaktadır. İşte gül suyunun cilde yarattığı mucizevi etkiler…

Video: Sivilcelere kesin Çözüm!Bebek pudrası ve gül suyu maskesi~Anında beyaz ve yumuşak bir yüze kavuşun

  • Bilhassa hassas cilt tipine sahip olan kişilerin uygulayınca oldukça faydalı etkilerin olduğu gözlemlenirken, cildi gül suyu ile temizlemek cildin derinlemesine temiz olmasına yardımcı olmaktadır. İçerisinde gül özünden başka hiçbir madde bulunmayan gül suyunu tonik şeklinde cilde uygulanması, cildin sakinleşmesine de yardımcı olmaktadır. Cildi yatıştırıcı etkisi bulunan gül suyu, cilt ile temas ettikten sonra herhangi bir şekilde kızarıklık ya da tahriş durumu olmayacağı için cildin beslenmesine ve cildin mermer görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır.
  • Cildinizde sivilce ve akne problemi varsa cildin iltihaplanmasının önüne geçmektedir. Cilt yüzeyinde bulunan sivilcelerin üzerine sürülen gül suyu, kısa süre içerisinde sivilcelerin solmasına yardımcı olurken sivilce izlerinin iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. İltihap önleyici özelliği bulunan gül suyu, içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cilt yüzeyinde oluşabilecek kaşıntı probleminin önüne geçerken aynı zamanda, cilt kızarıklığının da önüne geçmektedir.
  • Düzenli uygulama sonucunda kullanılan gül suyu, kişinin cilt yüzeyinde sivilce probleminin yaşanmasının önüne geçerken, iltihaplanmaların yaşanmasına engel olur. Bu özelliği sayesinde cilt yüzeyinde bulunan sivilce sorunun başlamadan önlenmesine yardımcı olmaktadır.
  • Düzenli olarak kullanılan gül suyu, kişinin cildinin parlamasına yardımcı olmaktadır. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan gül suyu cilt yüzeyinde oluşan mat görüntünün gitmesini sağlamaktadır. Cilde büyük bir parlaklık veren gül suyunu düzenli kullanmak önemlidir.
  • Siyah noktaların en temel oluşma prensibi, cilt temizliğinin yeterince yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Cilt temizliğinin yeterince yapılmaması siyah noktaların oluşmasını sağladığı gibi, cilt yüzeyinde sivilce ve akne probleminin de yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durumun önüne geçmek amacıyla düzenli olarak cildi gül suyu ile temizlemek cilt yüzeyinde bulunan tüm kirlerin temizlenmesini sağlarken,  gözeneklerin tamamının derinlemesine açık ve temiz olmasını sağlamaktadır. Siyah nokta ve sivilce probleminiz bulunuyorsa o noktada yapmanız gereken ilk şey, cildinizi düzenli olarak gül suyu ile temizlemek olacaktır.
  • Gül suyunu buzdolabında muhafaza etmeniz de önemlidir. Cilt temizliği için kullandığınız gül suyunu buzdolabından çıkarıp cildinize uygulamanız, cildin kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacağı için, cildi nemlendirirken oluşabilecek kırışıklık probleminin başlamasına da engel olmaktadır.
  • Bilhassa her gün makyaj yapan kadınların kullanması gereken gül suyu, cildin temizlenmesine yardımcı olurken cildin nemlendirilmesini sağlamaktadır.