Kaş laminasyonu hakkında bilmeniz gerekenler. Kaş laminasyonu ne kadar kalıcı?

Sosyal medyada, televizyonda ya da internette olmak üzere  popüler terimler arasında olan kaş laminasyonu kelimesini mutlaka duymuşsunuzdur. Kaşların yapısal ve biçimsel görüntüsüyle alakalı olan kaş laminasyonunu birçok kadın tercih eder hale geldi. Doğal görüntüsü ve kalıcı olmasıyla artı toplayan kaş laminasyonu nedir ve kaş laminasyonun kalıcılığı ne kadar sürmektedir? İşte kaş laminasyonu hakkında bilmeniz gerekenler…

Kaş laminasyonu nedir?

Kaş laminasyonu, kaşların yapısına minik dokunuşlar yaparak kaşları daha dolgun hale getiren bir uygulamadır. Kaşlarının arasında belli belirsiz boşluklar olan kadınlar ya da kaşlarının şeklinden hoşlanmayan birçok kadın kaş laminasyonunu tercih etmektedir. Hacimli ve daha dikkat çeken kaşlara ulaşma kolaylığı sağlarken, uygulama esnasında herhangi bir ağrı ve acı çekilecek bir durum söz konusu değildir. Uygulamanın yapılmasının ardından, istenilen doğallıkta ve yüz şeklinize uygun daha dolgun ve daha bakımlı kaşlara sahip olabilmektesiniz. Kaş laminasyonu ilk olarak Rusya’da ortaya çıkmıştır. Dağınık ya da ince kaşlara uygulanan kaş laminasyonu, kaşların belli bir düzlemde çıkmasını sağlarken, kaşların daha gür görünmesini sağlamaktadır.

Kaş Laminasyonu kimlere uygulanmaktadır?

Kaş laminasyonu, doğuştan kaş azlığı sebebiyle ya da sonradan kaşlara uygulanan kimyasal malzemeler dolayısıyla dökülen kaşlara uygulanabilmektedir. Aynı zamanda kaç kıl kökü sert olan ve kaşları kıvrık olan insanlara da uygulanmaktadır. Yapılan uygulama sonucunda, daha doğal daha yumuşak ve daha düzenli kaşlara sahip olunmaktadır.

Kaş laminasyonun uygulanma süresi ne kadardır?

Kaş laminasyonuna başlamadan evvel ilk olarak, kaşlarda var olan makyaj malzemesinin temizlenmesiyle başlar. Kaşlar iyice arındırıldıktan sonra kaş tamamıyla doğal formuna döndürülür. Akabinde özel kaş şampuanı ile kaşlar yıkanır ve kaş primeri kullanılarak , kaş laminasyonu uygulanacak bölgeye yağlardan iyice arındırılır. Bu yapılan işlemlerden sonra, kaş laminasyonu uygulamak için kaşlar hazır hale gelir. Akabinde, kaş laminasyonu sonucunda arzu edilen kaş şekline göre, şekiller belirlenir ve kaş şekli yapıştırıcılarla sabitlenir. Bu işlem esnasında gerekli solüsyon ve kremler uygulanmaktadır. Kaş renginde herhangi bir değişiklik olması isteniyorsa, kaş laminasyon uygulaması esnasında kaç rengi de uygulama sürecine eklenir. Akabinde son olarak, kaş botoksu uygulanır ve her ay yapılan kaş alma uygulaması yapılır. Kaş laminasyonu ücreti yaptırılan yere ve kişinin belirttiği fiyata göre elbette değişkenlik göstermektedir. Fakat takribi olarak  600 ila 1000₺ civarında kaş laminasyon uygulaması yapılmaktadır.

Kaş laminasyonu ne kadar kalıcı?

Kaş laminasyonu uygulamasından sonra, yapılan bakıma bağlı olarak takribi olarak 4-6 hafta arasında kalıcılığı sürmektedir. Bu uygulama sonucunda, sonucun daha etkili olabilmesi için, kaş laminasyonu uygulamasından sonra yakşalık 24 saat boyunca kaşınıza su temasından kaçınmanız gerekmektedir. Kaşları beslemesi ve yukarı doğru tararken Hint yağı kullanmakta fayda vardır. Doğru ve dikkatli bir şekilde bakım yapılması taktirde kaş laminasyonu uygulaması dört ile altı hafta arasında kalıcılığını korumaktadır. Uygulama bittikten sonra istediğiniz kaşlara direkt olarak ulaşmanızı sağlayan kaş laminasyonu uygulamasını, kaş şeklinizi seviyorsanız ya da kaşlarınızın biçimsiz ve seyrek olduğunu düşünüyorsanız deneyebilirsiniz.

Video: KAŞ LAMİNASYONU NASIL YAPILIR ?

Kaş laminasyonu hakkında bilinmesi gerekenler

Kaş laminasyonu uygulamasında enjeksiyon kullanılmamaktadır. Sadece kaşın şekillendirilmesine yönelik yapılan bir çeşit görüntü uygulamasıdır. Kaş laminasyonu uygulamasından önce, yapılan biçimsel eşitleme çalışmaları sebebiyle yanlış çıkan kaş köklerini belirleyip, kaş laminasyonunu o şekilde yaparak gülüşünüzü ve bakışınızı da değiştirmek mümkündür.