Tüy dökücü kremin zararları nelerdir? Kullanırken bir kez daha düşüneceksiniz

Genellikle vücudumudaki kılları veya tüyleri almak için tüy dökücü kremden yardım alırız. Ancak tüy dökücü krem kullanırken dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü tüy dökücü krem içerisinde vücut için çok da iyi olmayan birçok farklı kimyasal madde kullanılmaktadır. Bu kadar kimyasal madde içermesine rağmen insanlar, çok kolay ve pratik kullanımı nedeni ile tüy dökücü krem kullanmaktadır. Fakat anlattıklarımızdan sonra abir daha tüy dökücü krem kullanmak istemeyebilirsiniz bile. Bu yazımızda sizlere, tüy dökücü kremin zararlarından bahsettik.

Tüy dökücü kremin zararları nedir?

Tüy dökücü krem, her ne kadar pratik bir şekilde tüy temizliği sağlasa bile birçok yönden bizlere zarara verebiliyor. Bu yüzden de insanlar, tüy dökücü krem kullanırken dikkat etmeli. İçerisinde barındırmış olduğu birçok farklı kimyasal madde nedeni ile cildinize hiç beklemediğiniz zararlar verebilen tüy dökücü krem, aynı zamanda uzun vadede birçok farklı hastalığın oluşmasına neden olabilir.

Alerjik reaksiyonlar

Tüy dökücü kremlerin içerisinde birçok farklı kimyasal madde bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler de bazı kişilerin ciltlerinde alerjik reaksiyonların görünmesine neden olabilir. Ayrıca bu tür kremler koltuk altı ve etek bölgesi gibi yerlerin tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden de tüy dökücü krem kullanmadan önce bir kez daha düşünmenizi öneriyoruz. Alerjik reaksiyon gösteren kişilerin tüy dökücü kullanması durumunda, bu kişilerin ciltlerinde yanma veya kızarıklık hisleri oluşabilir.

Hamilelerin kullanmaması lazım

Tüy dökücü kremler, özellikle hamilelik döneminde kullanılmamalı. Her ne kadar bu kremleri sadece cildimize sürsek de krem içerisinde bulunan kimyasallar, vücudumuz tarafından emilmektedir. Bu yüzden de hamile kişilerin bu tür kremleri kullanmaması gerekiyor. Tüy dökücü kremlerin içerisinde yer alan kimyasal maddeler, bebeklerin gelişimini olumsuz yönde etkileyecektir.

Cilt kuruluğuna neden olur

Tüy dökücü kremlerin içerisinde yer alan kimyasal maddeler, ciltte kuruluğa neden olabilir. Bu yüzden de tüy dökücü krem kullanan kişilerin cilt tipleri oldukça önemli. Eğer cildiniz normalden daha kuru bir yapıya sahipse, kesinlikle tüy dökücü krem yerine başka yöntemleri tercih etmeniz gerekiyor.

İzleyin: Şok’ta keşfettiğim tüy dökücü krem!

Tüylerin kalınlaşmasına neden olur

Düzenli olarak tüy dökücü krem kullanmak, vücutta çıkan tüylerin kalınlaşmasına neden olacaktır. Sizden tüylerden kurtulmak istedikçe daha çok ve daha kalın bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Bu yüzden de tüy dökücü kremi, düzenli olarak kullanmamanız gerekiyor. Uzmanlar, iki ya da 3 ayda bir tüy dökücü krem kullanılması gerektiğini belirtmekte.

Cilt kanserine yol açabilir

Tüy dökücü kremlerde yer alan kimyasal maddeler, uzun vadede insan için zararlı olabiliyor. Bu tür kimyasal maddelerin sürekli olarak cilt ile temas etmesi, cilt kanserine varan hastalıklar ile boğuşmak zorunda bırakabilir. Ciltte dökülme ve birçok farklı sorunun sebebi olabilir. Bu yüzden de her tüy alma işleminde tüy dökücü krem kullanmak yerine, farklı yöntemleri denemelisiniz.

Kaşıntıya neden olabilir

Tüy dökücü kremler, tüylerin kalınlaşmasına neden olduğu için aynı zamanda ciltte kaşınmaya da neden olabilir. Özellikle cildin hassas odluğu yerlerde tüy dökücü krem kulanılmamsı gerekiyor. Etek bölgesi ve koltuk altı gibi bölgelerde tüy dökücü krem kullanılması, bu bölgelerin sürekli olarak kaşınmasına yol açacaktır. Aynı zamanda bu kaşınmalar nedeni ile cildinizi tahriş edebilirsiniz.