Oje akması Oje akması

Acelesi olanlar için hızlı oje kurutma yolları

Ojeler, parmakalarımızı oldukça güzel gösteren ve çeşitli renkler ile tırnaklarımızı kişiselleştirebileceğimiz makyaj ürünleridir. Ancak oje sürdükten sonra, ojelerin kurumasını beklemek bazen can sıkıcı olabilmekte. Bazen acelemiz olabiliyor ve sürdüğümüz ojelerin hızlıca kurumasını istiyoruz. Bu yazımızda sizlere sürdüğünüz ojeleri nasıl hızlı bir şekilde kurutabileceğinizi anlattık.

Buzlu su ile hızlı bir şekilde ojelerinizi kurutun

Bu yöntemi uygulayabilmek için parmaklarınızın girebileceği bir kaba ihtiyacınız var. Daha sonra bu kap içerisine 5 ya da 6 adet buz küpü ve biraz su koyun. Ardından da herhangi bir işlem yapmadığınız tırnaklarınızı bu kap içerisinde soğutun. Daha sonra tırnaklarınıza bir kat oje sürün ve tekrardan tırnaklarınızı bu kap içerisine daldırın. Ancak bu sefer sadece 10 saniye kadar tutmanız gerekmekte. İkinci kat ojenizi sürün ve tırnaklarınızı tekrardan bu kap içerisine daldırın. Ojelerinizin ne kadar hızlı bir biçimde kuruduğunu göreceksiniz.

Seyredin: 5 Yöntemle Ojeler Nasıl HIZLI Kurutulur?

Buzdolapları ojenizi kurutuyor

Buzdolaplarının buzluk kısmı oldukça soğuktur. Bu yüzden oje sürdükten sonra ellerinizdi burada kurutabilirsiniz. Bunun için de oje sürme işleminizi tamamladıktan sonra, ojeli parmaklarınızı yaklaşık 7 ya da 8 dakika kadar buzlukta tutmak. Bu sayede ojelerinizin ne kadar çabuk bir şekilde kuruduğunu anlayacaksınız.

Oje
Oje / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Saç kurutma makinesi sadece saçları kurutmuyor

Saç kurutma makineleri hava üfleyen aletler arasındadır. Ayrıca saç kurutma makinelerin ısı ayarı da bulunmaktadır. Ojelerinizi sürdükten sonra saç kurutma makinenizin sıcaklık ayarını en soğuğa alın. Daha sonra ise parmaklarınız saç kurutma makinesinin hava üfleyen kısmında yaklaşık 5 ya da 6 dakika kadar tutun. 5 dakika kadar bekledikten sonra ojeleriniz hızlıca kurudunu hissedeceksiniz.

Tırnaklarınızı yağ içinde bekletin

Bu yöntem biraz garip gelebilir. Ama sıvı yağ içerisinde oje sürülmüş tırnaklarınızı bekletirseniz, ojeleriniz hızlıca kuruyacaktır. Aynı zamanda bu yöntem ile birlikte, tırnaklarınızı ve ellerinizi de nemlendirmiş olacaksınız. Bu sayede 1 yaş ile 2 kuş vurmuş olursunuz. Bir kase içerisine bir miktar sıvı yağ koyun. Daha sonra oje sürme işleminizi tamamlayın ve tırnaklarınızı bu kase içerisine daldırın. Ojeli tırnaklarınızın 2 dakika içinde kuruduğunu farkedeceksiniz. Bu yöntem, oje kurutma yöntemlerinin en hızlılarından biridir.

Kırmızı oje
Kırmızı oje

Ojeler de bayatlar

Ojelerin de bayatladığını biliyor muydunuz? Bununla beraber bayat ojeler her zaman daha uzun sürelerde kurur. Eğer hızlı bir şekilde kuruyan oje arıyorsanız, ojenizin yeni olması yeterli olacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca en son aldığınız ojeleri kullanmaya çalışın. Yeni ojeleriniz, eski ojelerinize göre daha çabuk kuruyacaktır.