Yoğurt ve pul biber Yoğurt ve pul biber

Yoğurdun içerisine bir tutam pul biber ekleyin. Adeta mucize etkisi göstererek deneyenleri hayran bırakıyor

Sağlık kürlerinin ve sağlıklı yaşam tavsiyelerinin giderek arttığı günümüzde doğal gıdalara olan talep oldukça artmış durumda. Kilo vermenin ve daha dinç hissetmenin sağlıklı yolları arasında ise karşımıza en çok çıkan gıdalar arasında yoğurt bulunuyor. Yoğurt ile hazırlanan ve doğru tüketim ile kilo verdiren kürler adeta mucize etkisi göstererek kullananları kendine hayran bırakıyor. Bu kürler içerisinde en çok dikkat çeken ise pul biber kullanarak hazırlanan yoğurt kürü.

Yoğurdun içine pul biber ekleyin

Yoğurt probiyotik yapısı ile kilo vermeye yardım ederken aynı zamanda kasları rahatlatan bir yapıya sahip. İçerisine doğru gıdaların eklenmesi ile birlikte ise yoğurdun etkileri kat ve kat artarak hayatımızın baş kösesine oturmaya hak kazanmasını sağlıyor. Günde 1 kase tüketime sağlıklı bir diyet listesi eklemeniz halinde hızlıca kilo vermenizi sağlayan yoğurdun içerisine ise 1 tutam kadar pul biber eklediğiniz zaman kilo verme hızınızı arttıran ve aynı zamanda tok tutarak sağlıklı bir öğün geçirmenize yardım eden bir ürün elde etmiş oluyorsunuz. Acı tadı ve yağlı yapısı nedeni ile önyargılara sebep olsa da pul biber kilo verme konusunda güçlü bir yardımcı. Metabolizma hızını arttıran ve bağırsakların çalışma düzenini sağlayan pul biber yoğurda eklendiği zaman başka bir gıdaya gerek kalmayarak yoğurdun en sağlıklı hali elde ediliyor hem de faydalarından yararlanmak daha kolay hale geliyor.

Yoğurt ve pul biber
Yoğurt ve pul biber / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Yoğurt pul biber kürü hazırlama

Sağlıklı bir yoğurt pul biber kürü hazırlamak için ihtiyaç duyacağınız çok malzeme ya da uzun hazırlıklar yok. Yalnızca 1 kase yoğurt içerisine 1 tatlı kaşığı pul biber ekleyin ev bu şekilde tüketin. 2 hafta içerisinde elde edeceğiniz sonuç siz bile şaşırtacak. Yoğuırt ve pul biber il hazırlanan kürü kullanmak için en doğru zaman ise gece uykusundan yaklaşık 30 dakika ila 1 saat kadar öncesi. Bu kürü tüketirken yanında bir bardak su içerek etkisini hızlandırabilirsiniz.

Ayrıca limon ekleyin

Hazırlayacağınız yoğurt pul biber kürünün içerisine yalnızca birkaç damla limon eklerseniz de bu sağlıklı kürden daha hızlı ve sağlıklı sonuç alabilirsiniz. Limon mineral ve besinlerin vücutta emilimini hızlandırarak faydalarından daha hızlı yararlanmamızı sağlayan bir yapıya sahip. Ayrıca limonu kür yanında içeceğiniz suya da damlatarak etkisini arttırabilirsiniz. Limon aynı zamanda kilo verme hızını arttıran ve ödem atan bir gıda olması ile bu kürü tamamlayıcı unsur olarak görev alıyor ve hem sizi rahatlatıyor hem de vücudunuzdaki zararlı serbest radikallerden kurtulmanızı sağlıyor.

Yoğurda pul biber eklemek ne sağlar?

Yoğurt içerisine pul biber eklediğiniz zaman kilo verme hızınız artacak ve vücudunuzda birikmiş olan ödemi atmanız kolaylaşacak. Aynı zamanda idrar söktüren bu karışım ile böbreklerinizin çalışmasını destekleyeceksiniz. Yoğurdun içerisine eklenen pul biber vücutta ödem attırıcı etki oynuyor ve birikmiş olan toksinleri temizliyor. Bunun yanında dehidrasyona yol açıyor ve gün içerisinde tükettiğiniz su miktarını arttırıyor. Bu sayede hem ihtiyaç duyduğunuz suyu içmiş hem de hücrelere yapışmış ve ödeme dönüşmüş olan suların da atılmasını sağlamış oluyorsunuz.

Aynı zamanda dilerseniz bu kürü uykudan 3 saat kadar öncesinde tüketerek yanına 1 adet sebze ekleyebilir ve bu şekilde hem akşam yemeğini desteklemiş hem de sebze alımını arttırmış olabilirsiniz. Kür yanında tüketilebilecek olan sebzelere salatalık en güçlü örnek olarak gösterilebilir. Sağlıklı ve su dolu yapısı ile salatalık hem yaptığınız kürü destekliyor hem de hücre yenilenmesinde rol oynayarak bir sonraki güne daha mutlu ve enerjik kalkmanızı sağlıyor.

Dikkat etmekte fayda var

Her durumda olduğu gibi bu durumda da dikkat edilmesi gereken şey ürünün miktarı olmalıdır. 1 tatlı kaşığı porsiyonunun üzerine çıkarak kilo vermeyi daha hızlı hale getirmek isteyebilirsiniz fakat bunu yaparken hem böbreklerinin çalışmasını aksatabilir hem de fazla dehidrasyon sebebi ile ödemi arttırmış olursunuz. Ayrıca 2 haftalık kullanım ardından 1 hafta ara vererek daha dengeli bir kullanım sağlayabilirsiniz.