e-Devlet tapu randevusu nasıl alınır?

Herhangi bir gayrimenkulun satışında tapu devri işlemleri gerekiyor. Bu işlemler için de randevu alınması gerekiyor. En kolay tapu randevusu almanın yolu da e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmekte. Bu yazımızda sizlere e-Devlet üzerinden nasıl kolayca tapu randevusu alabileceğinizi anlattık.

Tapu randevusu nasıl alınır?

Herhangi bir taşınmazın devir veya satış işlemleri için Tapu Kadastro Müdürlüğü’ne gitmeniz gerekiyor. Bunun için de Tapu Kadastro Müdürlüğü’nden randevu almanız gerekiyor. Bunun için Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün çağrı merkezini arayarak halledebilirsiniz. Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün çağrı merkezi numarası ise 181’dir. Ancak unutulmaması gereken bir husus bulunuyor. Bu husus, çağrı merkezlerinin çok yoğun olabilme durumu. Bunun için de yardımımız online randevular yetişiyor.

Seyredin: E-Devletten Tapu Randevusu Nasıl Alınır? Randevu Alma

Tapudan online randevu nasıl alınır?

Eğer Tapu Kadastro Müdürlüğü’nden online randevu alacaksanız, bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer bu kurallara dikkat etmezseniz eğer randevularınız iptal olabilir ya da randevu alma işleminiz askıya alınabilir. Bu yüzden bu kurallara dikkat etmenizi öneriyoruz.

 • Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün web sitesi üzerinden alınacak olan randevular için uygun tarih ve saat aralığında kimlik numarası ve müdürlük kontenjanına bağlı olarak alınabildiğini hatırlamanız gerekiyor.
 • Mevzu bahis olan tapu için illa ki bağlı bulunduğu Tapu Kadastro Müdürlüğü’nden randevu almanıza gerek yok. Uygun olan başka müdürlükler için de randevu talebinde bulunabilirsiniz.
 • 1 yıl içerisinde aldığınız 5 randevuya da gitmezseniz eğer bulunduğunuz yıl içerisinde bir daha randevu alabilmeniz imkansız hale gelecektir. Bu yüzden aldığınız randevulara gitmemezlik yapmayın. Özellikle tapu işleri çok fazla uğraşıyorsanız, bu durum sizin bütün işlerinizi aksatabilir.
 • Aynı gün için sadece 1 defa randevu alma hakkınız bulunuyor. tek bir gün içerisinde 2 farklı randevu talebinde bulunamazsınız.
Tapu randevu alma
Tapu randevu alma

Online randevu alma işlemleri

tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nden alacağınız randevular için ayrıca online bir şekilde randevu alabiliyorsunuz. Bunun için de belli adımları yapmanız gerekiyor. Ancak çağrı merkezinden ya da web sitesi üzerinden alacağınız tapu randevuları için yukarıda belirtmiş olduğumuz kuralları da dikkate almanız gerekiyor. Eğer kurallara uymazsanız, bazı işlemleriniz en az 1 yıl boyunca kısıtlanabilir.

Buraya tıklayarak, randevu al kısmından kolayca tapu randevusu alabilirsiniz. Randevu al kısmına erişebilmek için e-Hizmetler kısmına bakmanız gerekiyor. Web sitesi üzerinden tapu randevusu alıyorsanız şu adımları yapmanız gerekiyor:

 • Randevu al butonuna tıklayın
 • Kimlik doğrulama işlemlerini yapın
 • İletişim bilgilerini girin
 • Müdürlük seçimini gerçekleştirin
 • yapacağınız işlemin türünü belirtin
 • Randevu tarihini seçin
 • Yapacağınız randevuyu onaylayın

Bütün bu işlemleri gerçekleştirerek, çok kolay bir şekilde tapu randevusu alabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden tapu randevusu alma

e-Devlet Kapısı’ndan Tapu ve Kadastro genel Müdürlüğü’nün sayfasına gidin. Buraya tıklayarak Tapu ve Kadastro genel sayfasına ulaşabileceksiniz. Sayfaya giriş yaptığınızda ilk olarak e-Devlet giriş bilgileriniz ile e-Devlet Kapısı’na giriş yapın. e-Devlet Kapısı’nda bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfasında yapabileceğiniz işlemler listelenecektir. Yapmak istediğiniz işlemi seçerek, çok kolay bir şekilde tapu işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.