WhatsApp kullananları çileden çıkartan özellik

WABetaInfo’nun haberine göre, WhatsApp gelen mesaj bildirimlerinde mesajı atan kişinin profil fotoğrafının görüntülenmesini sağlayan bir güncelleme yayınlamıştı. Ancak bu yenilik sadece iOS platformlarında geçerli. Çünkü hali hazırda Android kullanıcılarında bu durum mevcut. Bu yüzden de Android için bu olay yeni bir şey değil.

WhatsApp’ın “Herkesten Sil” özelliği WhatsApp kullanıcılarını çileden çıkarttı

WhatsApp’ta zaten bu özellik uzun süredir bulunuyor. Ancak bu özelliği kullanabilmek için bir süre sınırı var. Bu süre sınırı aşıldığı zaman, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz mesajları herkesten silemiyorsunuz. Bu süre sınırı ise 1 saat 8 dakika ve 16 saniyedir. Ancak sızan haberlere göre bu süre sınırının 7 gün civarına çıkarılacağı konuşuluyordu. Fakat bu fikirden vazgeçen WhatsApp, bu kadar uzun sürenin gereksiz olduğunu düşünüyor. Sızan yeni haberlere göre bu sürenin 1 saat 8 dakika ve 16 saniyeden 2 gün ve 12 saate çıkarılacağı konuşuluyor. Ancak nihai bir karara verilmiş değil. Bu yüzden bu yayınlanacak olan özelliğin ne zaman sunulacağı ise hala gizemini korumakta. Kısacası WhatsApp, herkesten sil özelliğinin süre sınırını bir haftaya çıkarmayacak.

1 hafta gereksiz bir süre olur

Çoğu insanın 1 hafta önceki attığı mesajı silmeyeceğini düşünmeyen WhatsApp, Herkesten Sil özelliğinin süre sınırını 1 haftaya uzatmayacak. Ancak 1 saatlik bir sürenin de kısa olduğunu düşünen WhatsApp, büyük bir ihtimalle bu süreyi 2 gün ve 12 saate çıkaracak. Bu sayede WhatsApp üzerinden attığı mesajı silmek isteyen kullanıcılar için mesajı silme süresi uzayacak