WhatsApp’ta mesajları çevrimiçi görünmeden okumak ve yanıtlamak mümkün

Dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2022 yılında birçok yenilik yapmaya hazırlanıyor. Sürekli olarak geliştiricilerin kullandıkları WhatsApp beta sürümlerine yeni özellikler yayınlayan WhatsApp, kısa süre içerisinde bu özellikleri, bütün WhatsApp kullanıcılarına yayınlıyor. WhatsApp’tan gelen mesajları çevrimiçi olmadan okumak ve hatta cevaplamak mümkün. Bu yazımızda sizlere WhatsApp mesajlarını nasıl çevrimiçi olmadan okuyup yanıtlayabileceğinizi anlattık.

WhatsApp’ta çevrimiçi olmadan mesajları okumak ve gelen mesaja cevap vermek

Bazı durumlara WhatsApp’ta çevrimiçi görünmek istemiyorsunuz. Bunun için de WhatsApp’a girmemeniz gerekiyor. Ancak gelen bir mesajı da yanıtlamak durumunda kaldığınızda, ne yapacağını bilemiyorsunuz. Ancak bu sorunu ortadan kaldırabilecek 2 farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak, WhatsApp üzerinden gelen mesajları hem okuyabilir hem de çevrimiçi olmadan gelen mesaja cevap yazabilirsiniz. Gelin hep birlikte bu iki yöntemi inceleyelim.

Bildirim ekranından her şeyi halledin

WhatsApp mesajlarının geldiğini zaten bildirim ekranından görüyoruz. Ancak bazı uzun mesajlar, bildirim ekranında kısa gözükebiliyor. Fakat bildirim üzerine basılı tutarsanız, karşınıza mesajın tamamı çıkacaktır. Bu sayede çevrimiçi olmadan WhatsApp mesajlarını okuyabilirsiniz. Ayrıca bildirim ekranında bir bölüm daha açılacak ve bu bölüme de gelen mesajı yanıtlayabileceğiniz bir alan bulunuyor. Bu alanı kullanarak gelen mesajı kolaylıkla cevaplayabilir ve WhatsApp uygulamasına da girmediğiniz için çevrimiçi gözükmezsiniz. Bu sayede gizli bir şekilde WhatsApp konuşmalarınızı yapabilir ve kimseye çevrimiçi olduğunuzu belli etmezsiniz. Ancak mesajlara girdiğiniz an diğer bütün kişiler sizin çevrimiçi olduğunuzu görecektir. Bu yüzden bu şekilde bildirim ekranından konuşurken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Wi-Fi ve Hücresel veriyi kapatın

Bildiğiniz üzere WhatsApp, internet bağlantısı olmadan çalışmamaktadır. Bu yüzden de internet bağlantınızı tamamen keserseniz, WhatsApp’a istediğiniz kadar girin kimse çevrimiçi olduğunu görmez. WhatsApp üzerinden gelen bir mesajı da çevrimiçi olmadan yanıtlamak istiyorsanız, öncelikle akıllı telefonunuzun Wi-Fi bağlantısını ve hücresel veri bağlantısını kapatarak internet erişimini yok edin. Ardından da WhatsApp’a giriş yapın ve istediğiniz sohbete girin. Mesajınızı yazıp gönderin ve tekrardan WhatsApp uygulamasını kapatın. WhatsApp uygulamasını kapattıktan sonra ise akıllı telefonunuzun internet bağlantısını tekrardan aktif edin. Bu şekilde istediğiniz mesaja cevap verebilir ve kimseye çevrimiçi gözükmezsiniz. Ama unutmamanız gereken bir husus var. Bu husus ise WhatsApp uygulamanız açıkken akıllı telefonunuzun hiçbir şekilde internet bağlantısına sahip olmaması gerekiyor. Siz internet bağlantısı kesikken yazdığınız mesajlar karşı tarafa iletilmeyecek. Ancak WhatsApp uygulamasından çıktıktan sonra internet bağlantısını aktifleştirirseniz, yazdığınız mesajlar karşı tarafa iletilecek ve siz de WhatsApp’ta asla çevrimiçi gözükmeyeceksiniz.

Video: Son görülmeyi dondurduk, WhatsApp’ın 5 hilesini denedik!

WhatsApp’taki mavi tik nasıl kapatılır?

WhatsApp mesajlarındaki okundu bilgisi, bazı durumlarda sinir bozucu olabiliyor. Bu yüzden de kullanıcılar, istemedikleri zaman da mesajlaşmak zorunda kalabiliyor. WhatsApp mesajlarındaki mavi tik, karşı tarafın sizin mesajlarınızı okuduğunu gösteriyor. Ancak siz bir mesaja cevap vermek istemeseniz bile okundu bilgisi gittiği için gelen mesaja cevap vermek durumunda kalabiliyorsunuz. Fakat bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. WhatsApp’ın okundu bilgisi özelliğini kapatmak için şu adımları izleyin:

  • WhatsApp uygulamasını açın
  • WhatsApp ayarlarına gidin
  • Ayarlardan gizlilik sekmesine gidin.
  • Bu bölümün en alt kısmında ise “Okundu Bilgisi” seçeneğini göreceksiniz.
  • Bu seçeceğin yanında bulunan işareti kaldırarak, okundu bilgisi özelliğini kapatmış olacaksınız.

Ancak bilmeniz gereken bazı detaylar mevcut. Okundu bilgisi özelliğini kapatırsanız, siz de karşı tarafın sizin gönderdiğiniz mesajları okuyup okumadığını anlayamayacaksınız. Bu yüzden bu özelliği kapatırken birkaç defa düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Bir detay daha ise okundu bilgisini kapatsanız bile WhatsApp sohbet gruplarındaki okundu bilgisi her zaman çalışacaktır.