Yeşil çay Yeşil çay

Bu çay bağırsak iltihabını ortadan kaldırıyor! Her gün mutlaka bir fincan için

Kişinin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmesi için dengeli ve düzenli bir beslenme periyodu içerisinde olması fazlasıyla önemlidir. Dengeli ve düzenli beslenmek hayat içerisinde çok daha sağlıklı bir yaşamda olunmasına katkı sağlarken, vücutta bulunan çeşitli problemleri tedavi ederken doğal yöntemlere de başvurmak kısa süre içerisinde etkilerin değişmesine yardımcı olmaktadır. Vücutta meydana gelen bağırsak iltihaplanmasını evde doğal yöntemlerle tedavi etmenin en kolay ve etkili yollarından bir tanesi bu çayda gizli. İşte bağırsak iltihabını ortadan kaldırmaya yardımcı olan o mucizevi çay ve detayları…

Bağırsak iltihabını anında yok ediyor!

Bağırsaklarda meydana gelen iltihap, kişinin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşüren ve çeşitli sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmasına neden olan durumların başında gelmektedir. Bağırsak iltihabı pek çok durum dolayısıyla kişinin hayatında olabiliyorken, bağırsak iltihabını yok etmek ve tedaviyi gerçekleştirmek için kişinin doktor gözetiminde olması ve doktorun uygun gördüğü tedaviyi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ancak tedavinizin sağlıklı bir süreç içerisinde geçmesine yardımcı olan belli başlı durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlardan bir tanesi de antioksidan kaynağı olmasıyla bilinen yeşil çaydır. Yeşil çayın düzenli olarak tüketilmesi vücutta bulunan iltihabın kolay bir şekilde vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olurken kişinin sağlıklı bir yaşam içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır. Bu durum itibarıyla yeşil çayın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yeşil çay içerisinde bulunan bileşenler sayesinde kişinin sağlıklı bir yapıda olmasına yardımcı olmaktadır. Yeşil çayın içerisinde yer alan antioksidan, tanenler ve flavonoidler tarafından zengin olması vücudun sağlıklı bir süreç içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda antioksidan açısından zengin olan yeşil çay vücutta bulunan yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır.
  • Yeşil çayın içerisinde yer alan bileşenler kişinin vücudun buluna yağların yakılmasına katkı sağlarken aynı zamanda büyük bir idrar söktürücü görevi görmektedir.
  • Kalp hastası olan kişilerde fazlasıyla etkili olan yeşil çay, kan şekerinin normal seviyelere düşmesine yardımcı olmaktadır. Kan şekerinin normal seviyelerde olmasına yardımcı olurken aynı zamanda bağırsaklarda bulunan iltihabın tedavi edilmesine de yardımcı olmaktadır.
  • Yeşil çayın içerisinde yer alan bileşenler kişiyi kronik olabilecek hastalıklara karşı koruma altına almaya yardımcı olurken, yapılan pek çok araştırma sonucunda insülin direncinin azalmasına da yardımcı olmaktadır.
  • Düzenli tüketilmesi durumunda vücutta bulunan yağın, metabolizmanın çalışmasıyla birlikte yakılmasına yardımcı olmaktadır. Metabolizmanın düzenli olarak çalışmasına katkı sağlayan yeşil çayı düzenli olarak tüketmeyi ihmal etmeyin.
  • Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidanlar kişinin cilt sağlığı üzerinde de olumlu gelişmelerin yaşanmasına yardımcı oluyor. İlerleyen yaş faktörü dolayısıyla kişinin cildinde meydana gelen kırışıklıklarla büyük ölçüde savaş içerisine girmektedirler.
Yeşil çay
Yeşil çay / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Yeşil çayın tüketilmesi kimler için zararlıdır?

Yeşil çay sağlıklı insanlar için oldukça faydalı bir bitki çayı olsa da bazı insanlar için çeşitli tehlikelerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu durumların başında da şu hastalıklar gelmektedir;

  • Böbrek hastaları, tiroit fonksiyon bozukluğu olan kişilerin doktor kontrolünde yeşil çay tüketmesi çok daha sağlıklı bir durum olacaktır.
  • Panik atak problemi olan kişilerin yeşil çay tüketmesi bazı durumlar için sakıncalı bir durum olurken, doktorunuza danışmadan tüketmemeniz gerekmektedir.
  • Bazı ilaçların yan etkileriyle tepkimeye girme ihtimali olması dolayısıyla, düzenli olarak ilaç alan kişilerin doktorlarına başvurmadan yeşil çay tüketmesi fazlasıyla sakıncalıdır.

Yeşil çayın besin değerleri nelerdir?

Besin Değeri 100 gramda 1 Porsiyon (150 g) 100 gram için günlük % değer*
Kalori 0 kcal 0 kcal % 0.0
Karbonhidrat 0.0 g 0.0 g % 0.0
Lif 0.0 g 0.0 g % 0.0
Protein 0.1 g 0.1 g % 0.2
Yağ 0.0 g 0.0 g % 0.0
Kolesterol 0.0 mg 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 0.0 IU 0.0 IU % 0.0
C Vitamini 0.0 mg 0.0 mg % 0.0
Potasyum 17.0 mg 25.5 mg % 0.5
Kalsiyum 8.0 mg 12.0 mg % 0.8
Demir 0.0 mg 0.0 mg % 0.1