Burçlar Burçlar

Gülerken bir anda ağlayan burçlar: İkizler, balık, başak ve yay burcu

Burçların genellikle en çok merak edilen durumlarından bir tanesi kişinin var oluşunu sağlayan karakterlerdir. Gökyüzüyle ilgilenen ve gökyüzünde meydana gelen olayların nasıl bir reaksiyona sebep olacağını tam manasıyla bilen astrologlar burçların bu özelliklerini mukayese ederek pek çok çıkarımda bulunmuş ve kişiye nasıl bir etkileri olabileceğini saptamıştır. Birçok farklı konuda edinilen meraklar arasında çift karakterli burçların nasıl bir yapıya sahip oldukları en baş sıralarda gelmektedir. Bu çift karakterli olma durumları bazı durumlarda bu üç burcun başına büyük çoraplar örülmesine neden olurken gelin gülerken bir anda ağlayan burçlar hangileriymiş ve bu burçların genel özelliklerinde nasıl bir gizem yatıyormuş birlikte görelim…

Çift karakterli burçlar hangileridir?

Pek çok insan hayatına yeni bir kişiyi dahil etmeden evvel onu tanımak amacıyla burcunu sorar ve burcuna dair özellikleriyle kişiyi analiz etmeye çalışır. Bu durum ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu tartışılan konular arasında yerini alsa da burçların karakterler üzerindeki etkileri aşikardır. On iki burç arasında çift karakterli olarak tanınan 4 burç bulunmaktadır. Bu dört burç çevrelerinden de pek çok kez nasıl bu kadar farklı konuştuklarına dair sitemlerin odağı olmuştur. Çift karakterli olan bu dört burç aynı zamanda kendilerinin farkında olup, bu özelliklerini kendileri de dile getirmektedir. İşte çift karakterli olmanın kitabını yazan o burçlar;

İkizler burcu
İkizler burcu / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

1- İkizler burcu

21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğan bu kişiler ikizler burcuna mensuptur. İkizler burcu adından da anlaşılacağı üzere çift karakterli olduğunu açıkça belli eden burçların en başında gelmektedir. İkizler burcunun en bilinen özellikleri arasında zor ve inatçı bir yapıya sahip olmaları gelir. Dolayısıyla da bu özelliklerinden dolayı ikizler burcuna anlam yüklemek biraz daha zordur. Bazı dönemlerde inanılmaz derecede savunduğu bir görüş 3 – 4 gün sonra sanki daha önce hiç savunmamış gibi reddedebilir ve sizin bu duruma inanmanızı isteyebilir. İkizler burcunun bu çift karakterli olma durumları bazı durumlarda yakın çevresini büyük bir hüzne sürüklese de, bu durumu kabullenmiş insanlarla uzun süre arkadaşlık bağlarını yürütebilirler.

Balık burcu
Balık burcu / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

2- Balık burcu

20 Şubat ile 20 Mart aralığında doğan kişiler su grubuna mensup balık burcudur. Balık burçlarının bilinen en büyük özelliklerinden bir tanesi adeta bir depresif manyağı olmalarıdır. Bir bakmışsınız kendi kendine depresyona giren balık burcu, 2 saat sonra depresyonundan çıkmış ve gayet mutlu bir güruha bürünür. Duygusal ve aynı zamanda romantik olan balık burçları, bu ikilemi yürütmede büyük bir ustalık izlerler. Duygusal noktada kırılan balık burçları, büyük bir hasar görmüşçesine kendi içlerine kabuklarına çekilirler ve kendini o ortamdan büyük bir ustalıkla soyutlarlar. Duygusal oldukları kadar kurnaz olan balık burçları, kırılgan yanlarıyla pek çok işini kolaylıkla halletmeye bayılırlar.

Başak burcu
Başak burcu

3- Başak burcu

23 Ağustos – 23 Eylül tarihleri arasında doğan kişiler başak burcuna mensupturlar. Başak burçları genel özellikleri itibarıyla, hemen hemen her işi özenle yapan ve bu yaptıkları işlerde genellikle başarı gösteren bir yapıya sahiptir. Kendi çalışkanlıklarıyla övünmeyi seven başak burçları, ortak bir çalışma alanında herkesin eşit ölçüde taşın altına elini koymadığını gördüklerinde büyük bir tepki göstermeyi de iyi başarırlar. Fakat başak burçları, çift karakterli olan burçlara nazaran çok daha farklı duygular yaşamaktadır. Onların yaşadığı bu duyguları kendilerinden başka hiç kimse anlam yükleyemez.

Yay burcu
Yay burcu / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

4- Yay burcu

24 Kasım –  22 Aralık tarihleri arasında doğan kişiler yay burcuna sahiptir. Yay burçları genel özellikleri itibarıyla, sevecen ve haraketli olmalarıyla bilinen her ortama ayak uydurabilen kişilerdir. Heyecanlı ve dinamik yapıları yay burçlarının hayaline giden yolda büyük bir güç kaynağı olduğu dönemler de olabilir, bir anda bu hayalden tamamıyla uzaklaşmış ve o olayı kafasında bitirmiş bir durumda da olabilirler. Dolayısıyla bu iki yönünü gördüğünüz yay burçları için çift karakterli imgecini vurmanız oldukça normal olacaktır.