Böyle bir kahvaltılık yok! Bayat ekmek ve patatesle 5 dakikada hazırlayacağınız pratik bir tarif

Kahvaltıda farklı lezzetler arıyor ve her gün farklı tarifler denemeyi seviyorsanız bu tarif tam size göre. Üstelik evde bayatlamış ekmeğinizde varsa hiç düşünmeden direkt olarak bu tarifi denemeye koyulmalısınız. Patates ve bayat ekmekten oluşan bu kahvaltılık tarifini her sabah pişirmek isteyeceksiniz. Lezzetiyle damakları şenlendiren, pratikliğiyle yormayan muhteşem tarif için kolları sıvayabilirsiniz…

Malzemeler;

  • 1 bayat ekmek
  • 4 orta boy patates
  • 1 orta boy soğan
  • 1 diş sarımsak
  • 2 yumurta
  • Tuz
  • Baharat

Yapılışı;

İlk olarak derin bir karıştırma kabının içerisine, kabuklarından soyulmuş ve yıkanmış 3 orta boy patatesi rendeleyelim. Rendenin ince tarafını kullanmakta fayda var. Ardından patatesleri rendeledikten sonra, rendenin ince tarafıyla da 1 orta boy soğanı rendeleyelim ve ardından 1 diş sarımsağa aynı rendeleme işlemini uygulayalım. Sarımsaktan hoşlanmayanlar, sarımsağı koymayabilir. Sarımsak zorunluluğu bulunmuyor. Ardından rendeleme işlemini gerçekleştirdiğimiz patates ve soğanın suyunu güzelce sıkalım, tüm sularından ayıralım ve sıktığımız soğan ve patatesi başka bir kabın içerisine alalım.

Ardından suyunu sıktığımız patates ve soğanların üzerine 2 adet yumurta koyalım ve güzelce karıştıralım. Bu esnada sevdiğiniz baharatları harcın içerisine ekleyin ve karıştırın. Ardından bayat ekmeğini çok ince olmadan dilimlere ayıralım. Ardından ocağın üzerine tavayı alalım ve tavanın içerisine miktar yağ ekleyelim.

Tavanın ısınmasını bekleyelim. Ardından dilimlenmiş ekmeklerin üzerine hazırladığımız patates harcından sürüp, kızgın tavada pişirelim.

Video: Bayat Ekmek Ve Patates İle Öyle Lezzetli Kahvaltılık Yaptım Ki👌✅ Hemen Bitti Kahvaltılık Tarifler🥰

Tüm ekmeklere aynı işlemi uyguladıktan sonra afiyetle yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.