Gözleriniz olduğundan büyük görünmesi için makyaj teknikleri

Kadınların bazıları, küçük göz yapısına sahiptir. Ancak büyük gözler, her ne kadar göreceli olsa da daha ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için birkaç makyaj tekniği yeterli olacaktır. Doğru şekilde yapılan makyaj sayesinde gözlerinizin daha büyük bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek bilmeniz gereken kural, nerede nasıl bir ton kullanmanız gerektiğidir.

Kaş Makyajına Önem Verin

Kaş, gözünüzün yapısını etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Gözünüzü olduğundan büyük göstermek için düzgün bir kaş makyajı yapmanız gerekir. Seyrek kaşlara sahipseniz öncelikle kaşlarınızı, kaş kalemi ile boyamanız gerekir. Kaşınızı, göz yapınıza uygun bir şekilde boyamanız, gözünüzü daha fazla ortaya çıkaracaktır.

Gözaltınıza Kapatıcı Sürün

Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için yapmanız gereken ilk işlem, gözaltınıza kapatıcı sürmenizdir. Gözaltınızın aydınlık olması, yapacağınız makyajın daha net görünmesini ve gözlerinizin büyük gözükmesini sağlar. Gözaltı morluğunuz var ise bu kapatıcıları kesinlikle kullanmanız gerekir.

Gözleri Büyük Göstermek İçin Hangi Ton Farlar Kullanılmalı?

Gözleri olduğundan büyük göstermek için far kullanımı da yapmanız gerekir. Göz kapağı kısmında katlanan bölgenin biraz üstüne kahverengi tonlarında far kullanımı yapabilirsiniz. Farı mümkün olduğu kadar dağıtarak uygulamanız gerekir. Ayrıca alt kirpik dibine de açık tonlarda far uygulamanız, gözlerinizin büyük görünmesini sağlar.

İzleyin: Küçük Gözleri Büyük Gösteren 10 Makyaj Hilesi

Gözleri Büyük Göstermek İçin Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözleriniz küçük ise kolay bir makyajla daha büyük bir görünüm kazandırabilirsiniz. Gözlerinizi büyük göstermek için makyaj yaparken şunlara dikkat etmeniz gerekir:

-Eyeliner yaparken göz kapağınızın tamamına uygulamamanız gerekir. Göz kapağının orta kısmından eyeliner yapmaya başlamalısınız.

-Alt kirpiklerinize de maskara uygulamanız gerekir.

-Göz kalemi renginizin açık tonlar olması, gözünüzün daha büyük görünmesini sağlar. Siyah ve kahverengi göz kalemlerini kullanmayın.

-Göz pınarı kısmının aydınlık olmasına önem verin.

-Kirpik yapınızın kıvrak olması, gözünüzün büyük görünmesini sağlar.

Göz
Göz / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Bu hususlara dikkat ederek makyaj yaparsanız, gözlerinizin olduğundan büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Sadece doğru tonları tercih etmek ve doğru teknikleri uygulamak yeterlidir. Ancak gözlerinizi büyük göstermek amacıyla yaptığınız makyajların, doğallığınızı bozmamasına dikkat etmeniz gerekir.