Domates ile gelen güzellik Domates ile gelen güzellik

Kusursuz bir cilt için domatesli tarifler. Domates ile gelen güzellik

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan domates aynı zamanda cilt sağlığı açısından da önemli bileşenler içerisinde barındırmaktadır. Cildin sağlıklı görünmesi için içerisinde gerekli vitamin ve mineralleri barındıran domates, sivilce ve akne probleminin ortadan kalmasına yardımcı  olurken cildin pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasını da sağlamaktadır. Sadece sivilce ve akne problemleriyle de ilgilenmekle kalmıyor domates, aynı zamanda güneşte ışınları dolayısıyla oluşan lekelerin giderilmesine de yardımcı oluyor. Kusursuz ve sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız sizde domates maskesini kullanabilirsiniz. İşte pürüzsüz cildin anahtarı o maskeler…

Domates cilt sağlığınızı yerine getirsin

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak istiyorsanız o noktada domates maskelerini cildinize uygulamayı tercih edebilirsiniz. Cilt yüzeyinde oluşan sivilce ve akne problemlerinin geçmesine yardımcı olan domates maskeleri aynı zamanda güneş ışınları dolayısıyla cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerin de geçmesine yardımcı olmaktadır. Ekonomik olarak size herhangi bir zorluk uğratmadan cilt yüzeyinde oluşan leke ve sivilcelerin geçmesini diliyorsanız o noktada hayatınıza domates ve mucizevi etkilerini dahil edin. İşte birbirinden faydalı domates maskeleri…

Domates
Domates / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Cilt problemlerinizi domates ve pirinç unu ile yok edin

Malzemeler;

  • 1 adet olgunlaşmış domates
  • 2 tatlı kaşığı pirinç unu

Yapılışı;

İlk olarak olgunlaşmış 1 adet domatesi alın ve kabuklarını soyun. Kabukları soyulmuş olan domatesi bir tabağın içerisine rendeleyin. Rendeleme işlemi bittikten sonra domatesin içerisine 2 tatlı kaşığı pirinç unu ilave edin ve güzelce karıştırın. İki malzeme de birbirine karıştıktan sonra, göz çevreniz hariç tüm cildinize bu maskeyi uygulayın. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra takribi olarak 15 dakika kadar maskeyi cildinizde bekletin. 15 dakikalık bir zamanın ardından yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu noktada cildinize hafif dokunuşlar yapmaya özen gösterin, cildinizi tahriş etmekten kaçının. Haftada 1 gün bu yöntemi uygulamanız cildinizin sağlığına kavuşmasını sağlarken parlak ve temiz bir cildin oluşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda maske içerisinde kullanılan pirinç unu, geçmişten bu yana renk açıcı göreviyle bilinen en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Sivilcelerin geçmesine yardımcı olan domates pirinç unu maskesi, yüzünüzdeki lekelerin açılmasına ve cildinizin beyazlamasına da yardımcı olmaktadır.

Seyredin: 3 GÜN DOMATES MASKESİNİ SÜR CİLDİNİ GENÇLEŞTİR! PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN DOMATES MASKESİ!

Cilde gereken vitamini bu maskeyle verin

Malzemeler;

  • 1 adet domates
  • Yarım çay kaşığı limon suyu
  • Yarım çay kaşığı toz zerdeçal
  • 2 çay kaşığı buğday unu

Yapılışı;

İlk olarak domatesi kabuklarından ayırın ve bir robot yardımıyla domatesi püre kıvamına getirin. Püre getirilen domatesin içerisine yarım çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı toz zerdeçal ekleyin. İki malzemeyi de ekledikten sonra 2 çay kaşığı buğday ununu karışıma alın ve tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi, pürüzlü olan bölgeye ve göz altları haricindeki tüm cildinize gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinizde bir süre beklettikten sonra, ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. Hafta da 3 – 4 kez tekrarlayabileceğiniz bu yöntem, cildinizin gerekli olan vitamin ve minerali karşılamasını sağlarken, cildin sağlıklı bir forma dönüşmesini de sağlamaktadır.

Domates
Domates / Görsel Kaynak: © izlehaber.com

Karbonat ve domates ile cilt lekelerinden kurtulun

Malzemeler;

  • 1 adet domatesin suyu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Yapılışı;

İçerisi temiz bir tabağın içerisine domatesin suyunu alın ve ardından domates suyunun içerisine 1 tatlı kaşığı karbonatı ekleyin. Karbonat ve domatesi tabakta buluşturduktan sonra iki malzemeyi güzelce karıştırın. İki malzeme birbirine karıştıktan sonra, cildinize masaj yaparak uygulayın. Cildinize masaj yaparak uygulamanızın ardından cildinizde bir süre karbonat domates maskesini bekletin. Bir miktar beklemenin ardından ılık suyla cildinizin tamamından bu maskeyi arındırın. Cildinizde kuruluk hissetmeniz taktirde uygun bir nemlendirici yardımıyla cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.