Sol avcun kaşınması neye işaret eder? Paraya para demeyeceksiniz

farklı kültürlerde farklı davranışlar inanışlar gereğince bazı anlamlara gelmektedir. Diz kaşınması, kulak çınlaması, avuç kaşınması ve parmak uyuşması gibi asında çok da hayırlı olmayan şeyler için yüklenen bu anlamlar ise kültürlerin kendi içlerinden taşıdıkları anlamlardır. Bu gibi davranışlar arasında yer alan sol avcun kaşınması da bir kültür anlamı taşıyan davranışlar arasındadır. Kronik bir kaşınma durumu olmayan ve ansızın gelen sol avuç kaşınmasının anlamı üzerine ise farklı yorumlar yapılmaktadır.

Sol avcun kaşınması nasıl yorumlanır?

Sol avcun kaşınması kültürümüzde uzun yıllardır bilinen bir anlam taşır. Hepimizin aşina olduğu gibi sol avcun kaşınması bir yerlerden para geleceğine işarettir. Yanımızda birinin avcu kaşındığı zaman bir yerlerden para geleceğini söyler ve düşünmeye başlarız. Bu durumun gerçekliği tartışılsa da, inanmama için bir sebep olmadığını düşünebilirsiniz. Kronik şekilde oluşmayan ve bir anda gelen, elinizi kaşıdığınız zaman ise geçen sol avuç kaşınması durumunda kişiye dışarıdan beklemediği bir miktar para geleceğine inanılır. Bu gibi durumlarda aynı zamanda kişinin karşısına çıkacak olan fırsatlara karşı daha dikkatli olası gerektiği söylenir. Sol avcu kaşınan kişiye gelecek olan para için yapılan yorum ise öylesine bir şekilde hediye edileceği değil, kişinin bu parayı kazanacağı yönündedir.

Sağ avcun kaşınması kaybettirir

İnanışlara göre sol avcun kaşınması para kazanmaya ve para gelmesine işaret ederken, kişinin sağ avcunun kaşınması ise para kaybı anlamına geliyor. Sol avcun kaşınmasında her nasıl para kazanılacak şekilde gelecek anlamı taşıyorsa, sağ avcun kaşınması durumda da paranın harcamalar yolu ile çıkacağı ve masrafların artacağı anlamı taşıdığına inanılıyor. Aynı zamanda bazı kültürlerde sol avcu sabunla çok fazla yıkamak da para kaybetmeye yol açıyor. Doğu taraflarında yer alan kültürlerde aynı zamanda sol avuç kaşındığı zaman paranın gelmesi için iki elin avuç içini birbirine sürtmek gerekiyor. Aksi takdirde fırsat kaçırılmış oluyor.

Sol avcun kaşınması aslında neden olur?

Sol avcu kaşınması durumunda kişiler para geleceğine inansa da, bu durumun tıbbi bir açıklaması var. Sol ve sağ avuçların kaşınması durumu birden fazla sebep ile meydana gelebiliyor. Kişilerin belirli gıda ya da maddelere alerjisi olması durumunda, bu alerjik reaksiyon avuç kaşınması olarak karşımıza çıkabiliyor. Aynı zamanda avuç içi kaşıntısına yol açan başka bir durum ise ciltte kuruluk oluşması. Cildin nem seviyesi yeteri kadar yüksek olmadığı zaman kişilerin avuç içleri kaşınmaya başlar. Bu kaşınma tipi daha uzun sürelidir ve cilt kuruluğu sorunu ortadan kaldırılmadığı sürece devam eder.

Aynı zamanda tahriş edici madde ya da kimyasalların ele teması sonucunda da avuç içi kaşınması gözlenebilir. Avuç içi kaşınması bunların yanı sıra fazla hareketlilik ya da beynin yanlış algıladığı bir sinyal nedeni ile de ortaya çıkabilir. bu durum ise hem psikolojik hem de fiziksel bir reaksiyondur. Siz kaşındıracak bir şeyi düşündüğünüz zaman beyin onu gerçekliğe taşır ve kaşıntı oluşmaya başlar.